trzy osoby w różnych maseczkach

Jaką maseczkę ochronną wybrać?

Ostatnie wydarzenia związane z wszechobecną pandemią koronawirusa na świecie zmusiły nas do poszukiwania produktów, których wcześniej zupełnie nie potrzebowaliśmy. Jednym z najmocniejszych przykładów mogą być tutaj chociażby maseczki ochronne. Nasuwać się jednak może pytanie jakie maseczki wybrać? Nie każdy z nas musi być przecież specjalistą od takiego asortymentu, dlatego też stworzyliśmy niniejszy poradnik. Na co zwracać uwagę kupując maseczkę?

Maseczki antysmogowe

Mimo, iż ten typ masek stosowany był znacznie wcześniej to jednak nie sposób nie zauważyć tego, że w okresie, gdy w naszym kraju i na świecie pojawił się koronawirus to stał się on jeszcze bardziej popularny. Wcześniej bowiem jak sama nazwa wskazuje maseczki antysmogowe stosowane były przez nas wyłącznie zimą, by chronić nasze płuca przed zanieczyszczeniami. Jakie są ich wady i zalety i które modele polecamy? Na pewno dużą zaleta jest ich jakość. Tego typu maski ochronne wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości materiałów co pozwala na ich dłuższe użytkowanie. Dodatkowo wyróżniają się one także bardzo atrakcyjną stylistyką, która dla wielu osób z pewnością także ma duże znaczenie. Jeśli chodzi zaś o konkretne modele to polecane są chociażby maski Respro czy też maski Dragon. Należy jednak zaznaczyć, że niektóre z nich charakteryzują się dość znaczną ceną jak np. Respro Cinqro, lecz za nią otrzymujemy produkt najwyższej jakości.

Zamaskowanej dziewczyny, bakterie i wirusy latać, ponieważ zakażenie jest przenoszony przez powietrze. Maska do ochrony przed bakteriami i wirusami. Wektor ilustracja w stylu kreskówek płaski — Ilustracja stockowa

Maseczki ochronne jednorazowe

Najtańszą metodą ochrony przed wirusami może być używanie maseczki jednorazowej. Tego typu osłona jest najtańsza opcją, gdy chodzi o tego typu produkty. Niestety trzeba też przyznać, że w tym wypadku często sprawdzi się powiedzenie „jaka cena taka jakość”. Trudno bowiem oczekiwać by maska jednorazowa chroniła nas skutecznie przez długi czas użytkowania więc zawsze należy brać to pod uwagę. Niemniej jednak oczywiście taka maska chirurgiczna może znaleźć swoje zastosowanie na przykład w placówkach nie dysponujących dużym budżetem na zakup sprzętu.

Maseczki ochronne wielorazowe

Maski wielorazowe to produkty z gatunku „złotego środka”. Towary tego typu doskonale łączą w sobie jakość ochrony ze stosunkowo niewielką ceną. Przy użytkowaniu jednak maseczki wielorazowej koniecznie przestrzegajmy zalecanych zasad. Pamiętajmy, że maseczki z bawełny po każdym użyciu należy dokładnie wyparzyć oraz wyprać, aby pozbyć się wszelkich drobnoustrojów, które się na nich gromadzą.

Maseczki ochronne
INVENTI MASK

Alternatywą dla masek wielorazowych są inteligentne maseczki Inventi Mask z samooczyszczającą się powłoką wirusobójczą chroniącą przed koronawirusami nawet do 48h. Maseczki Inventi mogą być wielokrotnie zdejmowane i zakładane, a w przeciwieństwie do innych masek wielorazowych zapewniają wysoki poziom ochrony przed wirusami.

badanie czystości mikrobiologicznej maseczek

Podsumowanie

Jak widać to jaką maseczkę wybrać zależeć będzie właściwie od bardzo wielu czynników. Pamiętajmy jednak, że zarówno maski antysmogowe jak i maseczki jednorazowe i wielorazowe mają za zadanie chronić nasze zdrowie. Dlatego też czasami warto zakupić nawet droższy produkt, lecz o odpowiedniej jakości. Bardzo ważnym czynnikiem na który musimy zwracać uwagę jest rzecz jasna poziom ochrony. Najlepiej w ochronie przed wirusami sprawdzą się maski ochronne FFP3, jednak maseczki ochronne Inventi Mask są dla nich bardziej praktyczną a równie skuteczną alternatywą.

Polecane wpisy

Maseczka medyczna samooczyszczająca z powłoką wirusobójczą

Inventi Mask

Pozostałe artykuły:

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
maseczki inventi

Poznaj Inventi Mask

Innowacyjne maseczki z unikalną powłoką,
która zabija bakterie i wirusy nawet do 48h