maseczki, rękawiczki i płyn do dezynfekcji

Koronawirus – jak chronić się przed zakażeniem

Do tej pory nieznane ogółowi społeczeństwa słowa „koronawirus” i „COVID-19” są obecnie odmieniane we wszystkich formach i przez każdy przypadek. Ochrona przed zakażeniem jest niezwykle istotna, jednak jaką profilaktykę stosować aby była skuteczna? Oto kilka podstawowych zasad.

Czy lęk jest uzasadniony

Obecnie da się zauważyć dwie reakcje ludzi na COVID-19, które pozostają wobec siebie w dużej skrajności. Jedna grupa składa się z ludzi bagatelizujących zagrożenie, druga natomiast z osób panikujących z powodu zagrożenia. I chociaż zachowanie równowagi nie należy do najłatwiejszych, dobrze jest wiedzieć, jak dochodzi do zarażenia koronawirusem. Da to odpowiedź na pytanie, które ma związek z ochroną przed zakażeniem.

Dlaczego ludzie zaczynają chorować

Wszystko dzieje się przez kontakt z osobą posiadającą już komórki wirusowe choroby. Utrudnieniem jest fakt, że w początkowym stadium nie ma ona żadnych objawów, a w niektórych przypadkach przebieg w zupełnie niezauważalny sposób. To sprzyja szybkiemu rozprzestrzenianiu się COVID-19. Aby skutecznie walczyć z koronawirusem i zakażeniem nim, należy na co dzień dbać o swoją higienę.

Jak myć ręce

Ochrona przed zakażeniem jest prosta

Chociaż rozporządzenia władz w różnych krajach mogą się różnić, kilka zasad pozostaje wspólnych. Chodzi np. o częste i dokładne mycie rąk. Nie wystarczy jedynie rozprowadzić mydło i po kilku sekundach spłukać pianę z dłoni. Proces powinien trwać co najmniej 30 sekund i obejmować wszystkie palce i powierzchnię dostępną pod paznokciami. W ten sposób skutecznie da się zmniejszyć ryzyko wystąpienia koronawirusa i przenoszenie go z człowieka na człowieka.

Kolejnym czynnikiem jest zachowanie wstrzemięźliwości w dotykaniu nosa, twarzy czy oczu. Może to być o tyle trudne w sytuacjach pojawienia się dyskomfortu owych miejsc. Trzeba pamiętać, że nawet w przypadku dokładnego mycia rąk należy zachowywać daleko idące środki ostrożności przed dotykaniem tych stref twarzy. Wskazane jest również dezynfekowanie dłoni środkami na bazie alkoholu. Przy czym jego stężenie w roztworze powinno być w granicy między 40 a 70%.

Pamiętaj o tym aby w przestrzeniach publicznych zakładać maseczkę, utrzymuj ją w czystości i regularnie wymieniaj na nową. Rozważ zakup wirusobójczej maseczki jak np. INVENTI MASK, która zapewni Ci ochronę przed wirusami do 48h i znacznie poprawi komfort użytkowania.

Kontakt z osobami spoza domu

Do zarażenia koronawirusem dochodzi najczęściej poprzez przejęcie drobnoustrojów od osoby obcej. Dlatego podczas zakupów, spacerów czy w pracy należy bezwzględnie zachowywać dystans co najmniej 1 metra. Nie podawaj też nikomu ręki ani nie przyjmuj uścisku. Zachowaj powściągliwość w przypadku wszelkich form przyjacielskich powitań, nie wymieniaj uścisków ani pocałunków.

Dystans społeczny, Osób utrzymujących dystans dla ryzyka infekcji i choroby, noszenie chirurgicznej ochronnej Maska medyczna do zapobiegania wirusowi Covid-19.Wirus Corona. Koncepcja opieki zdrowotnej. — Ilustracja stockowa

Troska o osoby z grupy ryzyka

W jej skład wchodzą osoby: starsze, posiadające choroby przewlekłe, mające choroby wpływające na obniżenie odporności i kobiety w ciąży. Przede wszystkim jednak stroń od wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z kimś zarażonym lub mają objawy. Wtedy istnieje duże ryzyko przejęcia koronawirusa i zakażenie się nim. Jeśli musisz opiekować się kimś, kto jest w grupie podwyższonego ryzyka, bezwzględnie przestrzegaj zasad higieny i do tego samego zachęcaj daną osobę. Pozwoli to ochronić się przed następstwami wirusa. 

Polecane wpisy

Jak COVID-19 przebiega u ciężarnych.

Niektóre osoby przechodzą zakażenie koronawirusem bezobjawowo lub towarzyszą im symptomy przypominające zwykłe przeziębienie. Niestety zdarzają

Maseczka medyczna samooczyszczająca z powłoką wirusobójczą

Inventi Mask

Pozostałe artykuły:

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
maseczki inventi

Poznaj Inventi Mask

Innowacyjne maseczki z unikalną powłoką,
która zabija bakterie i wirusy nawet do 48h