Maseczka FFP2 w trosce o zdrowie dzieci

Powrót dzieci do nauki stacjonarnej jest powodem troski i obaw wielu rodziców. Wynika to bowiem z nagromadzenia kilku czynników, w tym rosnącej liczby wykrywanych infekcji. Oraz wzmożonymi bliskimi kontaktami między dziećmi, ułatwioną transmisją wirusa, a także brakiem możliwości zapewnienia najmłodszym skutecznej ochrony przed ryzykiem groźnego przebiegu choroby w postaci szczepienia ochronnego. Należy podkreślić, że nowy koronawirus jest silnie zakaźny, a dostępnymi dla dzieci środkami ochronnymi są: dystans społeczny oraz maseczka ochronna, w tym maseczka FFP2.

Powrót dzieci do szkół a zalecenia pediatrów

Jak do tej pory szczepienia ochronne są najlepszą dostępną bronią w walce z szerzeniem się infekcji wywoływanych przez wirusa. Nowy koronawirus stale mutuje i w wielu wypadkach zwiększa łatwość swojej transmisji. Szczepienia ochronne są jedynie dostępne dla dzieci od dwunastego roku życia. W przypadku maluchów należy powziąć szczególne działania mające na celu ochronę ich zdrowia i życia. Wskazane jest zaszczepienie wszystkich domowników, u których nie stwierdza się istotnych przeciwwskazań medycznych. Przyjęcie szczepienia ochronnego przeciw grypie, izolację domową w przypadku występowania nawet najdrobniejszych infekcji. A także stosowanie skutecznych produktów ochrony osobistej, takich jak choćby maseczka FFP2.

Szczepienie, dystans społeczny i maseczka ochronna

Jedynie około czterdziestu procent nastolatków w wielu powyżej dwunastego roku życia przyjęło dotychczas szczepienie. Ponadto duża grupa dorosłych nadal nie jest zaszczepiona. Dlatetgo zachowywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczki ochronnej wydaje się być jedynym i skutecznym narzędziem do walki z COVID-19. Należy pamiętać o tym, że nawet mimo przyjęcia szczepienia może dojść do zachorowania i prawdopodobnej transmisji wirusa na podatne osoby. Warto podkreślić, że osoby zaszczepione są chronione przed ciężkim zachorowaniem, ponadto w ich przypadku ryzyko wystąpienia powikłań jest stosunkowo niskie.

Postawa prozdrowotna

Jak wspomniano powyżej, szczepienia ochronne są najskuteczniejszym sposobem, który ma na celu ograniczenie szerzenia się infekcji oraz występowania ciężkiego przebiegu choroby i jej powikłań. Nie są one jednak dostępne dla najmłodszych i właśnie w trosce o ich zdrowie należy podejmować szczególne działania. Duża w tym rola rodziców oraz nauczycieli. To oni bowiem są wzorcem do naśladowania dla najmłodszych, a ich postawa oraz zaangażowanie na rzecz swojego i cudzego zdrowia ma kolosalne znaczenie. Dzieci widzą i chętnie naśladują między innymi prawidłowe noszenie maseczki ochronnej czy dokładne mycie rąk.

Maseczka FFP2

Skutecznym orężem w walce z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID1-19 mają maseczki ochronne. Nowy koronawirus rozprzestrzenia się gównie drogą kropelkową, a więc tego typu środki ochrony osobistej mogą efektywnie przerywać łańcuch jego transmisji. Aby jednak maseczki ochronne spełniały swoją rolę, muszą one sprostać wysokim wymaganiom. W tym wypadku godnym polecenia rozwiązaniem jest maseczka FFP2. Tego typu maska ochronna cechuje się znacznie wyższą skutecznością w porównaniu do typowych masek chirurgicznych. Dobrze przylega do twarzy oraz wykazuje bardzo wysoki poziom filtracji. Ponadto, maseczka FFP2 ma właściwości antysmogowe i przeciwpyłowe, a w związku z tym dodatkowo chroni drogi oddechowe przed szkodliwym pyłem, dymem czy aerozolem. Niektóre modele wyposażone są również w zawór, który w znacznym stopniu ułatwia oddychanie. Aby maseczka FFP2 mogła stanowić skuteczną barierę dla koronawirusa, musi być wykonana z wysokogatunkowych materiałów. Ponadto, powinna mieć odpowiednie oznaczenie oraz certyfikaty jakości.

Polecane wpisy

Maseczka medyczna samooczyszczająca z powłoką wirusobójczą

Inventi Mask

Pozostałe artykuły:

Kategorie:

Tagi:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
maseczki inventi

Poznaj Inventi Mask

Innowacyjne maseczki z unikalną powłoką,
która zabija bakterie i wirusy nawet do 48h